LINIE DO PRZETWÓRSTWA WPC

W naszej ofercie kompletne linie do produkcji płyt, profili, oraz granulatów z kompozytów WPC (Wood and Plastic). 

 

Linia może opcjonalnie wykonywać:

  • profil WPC z gotowych granulatów WPC 
  • profil WPC z mączki drzewnej plus tworzywo (PE, PP, PVC) bez etapu granulacji
  • profil WPC z mączki drzewnej plus tworzywo (PE, PP, PVC) z etapem granulacji
  • granulat WPC

 

Możliwy leasing, kredyt inwestycyjny.

Na życzenie dosyłamy szczegółową ofertę.

 

linia do produkcji profili z kompozytów WPC
linia do produkcji profili z kompozytów WPC

Przykłady zastosowań profili WPC: deski tarasowe i podłogowe, ramy okienne i drzwiowe, drzwii, płyty, słupki, place zabaw i szereg innych, tam gdzie zastosowanie ma drewno.

 

Profile WPC mogą być produkowane albo z gotowych granulatów WPC, albo z mączki drzewnej w postaci proszku, plus tworzyw sztucznych w proszku. W przypadku produkcji z mączki drzewnej dodatkowo wymagane jest wyposażenie linii produkcyjnej w mieszalnik plus suszarkę do mączki drzewnej, gdyż mączka wymaga dokładnego wysuszenia. Linia do produkcji z proszku wyposażone jest w dwie wytłaczarki, jedna homogenizuje mączkę drzewną z tworzywem sztucznym oraz pozostałymi dodatkami do tworzyw, zaś druga wytłaczarka wytłacza profile. Proces ten nie obejmuje etapu granulacji kompozytu WPC.

 

Możliwe jest również wytłaczanie profili WPC z gotowych granulatów kompozytów WPC. Wówczas linia wyposażona jest w jedną wytłaczarkę.

Ponadto posiadamy w ofercie linię do produkcji granulatów kompozytów WPC, np. dla firm, które chcą obniżyć koszt produkcji. Gotowe granulaty są zwykle sporo droższe niż mączka drzewna. Ponadto można część granulatów odsprzedawać do firm zewnętrznych, które produkują z granulatów WPC.

 

Nowe maszyny na podzespołach znanych światowych marek, jak PlastControl (USA), Doteco (Włochy), Siemens, ABB, LG, Schneider Electric, etc.

 

Nowe linie do wytłaczania profili z kompozytów WPC (mączka drzewna plus proszek tworzyw: PE, PP, PVC, PET, etc) produkujemy pod indywidualne zamówienie. Istnieje wówczas możliwość indywidualnej konfiguracji linii.

 

Pomagamy w uruchomieniu produkcji od A do Z. Od pomysłu do realizacji. Szkolimy pracowników, dobieramy maszyny, lokal pod produkcję, etc.

 

Zadzwoń lub napisz, aby uzyskać szersze informacje.

 

 

linia do produkcji spienionych paneli WPC
linia do produkcji spienionych paneli WPC

NAPISZ DO NAS - DOŚLEMY NIEZOBOWIĄZUJĄCĄ OFERTĘ

Note: Please fill out the fields marked with an asterisk.